Terenska nastava 3. razreda u Zagrebu

Učenici 3. razreda Gimnazije Daruvar bili su 7. prosinca na terenskoj nastavi u Zagrebu. U sadržajnom programu svatko od nas mogao je pronaći nešto za sebe. Na Sveučilištu Algebra pogledali smo animirani film Surogat i vidjeli kipić Oskara koji je Dušan Vukotić dobio za ovo djelo 1962. godine. Domaćini su nam omogućili obilazak fakulteta i predstavili nam svoje programe. Zatim smo posjetili izložbu Ivana Meštrovića u Galeriji Klovićevi dvori. Uz stručno vodstvo saznali smo više o životu umjetnika i uživali u njegovim remek-djelima. U večernjim satima u Kazalištu Kerempuh pogledali smo predstavu Subota, nedjelja, ponedjeljak. Uživali smo u izvedbi naših poznatih glumaca, nasmijali se, zabavili, ali i osvijestili neke svoje ili tuđe mane, kako to u ovom kazalištu obično biva.