Posted On 11. ožujka 2025.

U POSJETU GRADSKOM MUZEJU POŽEGA

Elena Petrušić 0 comments
Gimnazija >> Novosti >> U POSJETU GRADSKOM MUZEJU POŽEGA

Dana 5. 3. 2025. učenici Gimnazije Daruvar koji sudjeluju u projektu „Oživljena baština – na večeri kod grofa Jankovića“ posjetili su Gradski muzej Požega kako bi se bolje upoznali s obitelji Janković. U pratnji su bile nastavnice Valerija Turk-Presečki, Gordana Grgić i Elena Petrušić. Kustosica Povijesnog odjela Tihana Benčić Španiček održala je predavanje o obitelji Janković te pokazala predmeta iz Zbirke obitelji Janković. Bilo je zanimljivo iz prve ruke vidjeti njihove dnevnike, knjige citata, čestitke, crteže, različite dokumente i fotografije. Učenici i nastavnice vratili su se kući s novim spoznajama i idejama za projekt.

Related Post

Odluka o imenovanju zamjenice ravnateljice

Odluka o imenovanju zamjenice ravnateljice nalazi se ovdje.

Sat za planet Zemlju

Sat za planet Zemlju u dvorcu grofa Jankovića održan je 25. ožujka. Tom događaju prisustvovalo…

Županijsko natjecanje iz Povijesti

Natjecanje je održano u Srednjoj školi Čazma, 10. ožujka 2022. Naši učenici su se natjecali…