Umjetna inteligencija u obliku chatbota u Gimnaziji Daruvar

Učenici Ema Bušić, Rea Crnković, Daria Kužilek i Goran Miljanović su u pratnji prof. Ivane Milašin u subotu 2.7. sudjelovali na Danu inovacija u organizaciji Stemi i Infobip-a u Zagrebu. Učenici su preko projekta Škola budućnosti pratili webinare i online tečaj, te samostalno napravili svog chatbota koji je bio u najboljih 10 (neslužbeno smo doznali). Na Danu inovacija u zgradi Alpha Centauri učenici su imali prilike koristiti nove tehnologije: SPOT robot iz Boston Dynamics, VR setove, „deaktivirati bombu“, vidjeti kako radi Bots&Pots (lonac koji sam kuha), kako se gradi električna formula, sustav za monitornig rasta biljaka, koristiti simulatore leta i vožnje…

Rad i trud naših učenika je rezultirao prvim chatbotom napravljenim u našoj školi koji je jedan od oblika umjetne inteligencije. Naš chatbot se nalazi na poveznici: https://chatbot.stemi.education/chat/cl2p20cbw2827165uxzn08ctuug, a sve chatbotove možete pronaći na: https://chatbot.stemi.education/hr/showcase/2022