Županijska natjecanja i plasmani učenika Gimnazije Daruvar

Zbog svima dobro nam znane situacije u prvom dijelu školske 2019./2020. godine održana su uglavnom školska natjecanja, županijska su se nakon karantene od ožujka do lipnja prebačena odlukom AZZO u novu školsku godinu. Do zatvaranja škola, 16. ožujka 2020. održana su sva školska, ali samo neka županijska natjecanja u svim školama u RH, stoga je AZOO donijela odluku da se sve što nije održano realizira od listopada do prosinca 2020. Pisanje ispita se provelo tako da učenici pišu sve razine natjecanja u svojim matičnim školama. Na taj način se u našoj školi održalo 6 županijskih natjecanja (Biologija, Kemija, Fizika, Geografija, Povijest i Hrvatski jezik). Naši učenici postigli su sljedeće rezultate:

  • Kemija – kategorija 1. razredi: Majda Vacka – 2. mjesto (mentorica Violeta Lujanac);
  • Fizika – kat. 1. razredi : Liam Devald – 5. mjesto (mentorica Ivana Milašin);
  • Geografija – kat. 1. razredi: Filip Ileš – 1. mj., Mihaela Tutić – 2. mj., Paola Brandeis – 3. mj.;  kat. 2. razredi: Patrik Krčma – 1. mjesto, Sara Marin – 2. mj.; kat. 3. razredi: Marta Veber Malina – 1. mjesto,  Ana Palavra – 2. mjesto, Tomislav Matovina – 3. mj. i  Leo Smojver – 4. mj. i kat. 4. razredi: Valentino Janda – 1. mjesto (mentori Ribana Moulis i Ivan Horina);
  • Povijest – kat. 1. razredi: 2. mjesto Patrik Amić (mentor Zdravko Palavra);
  • Hrvatski jezik – kat. 1. razredi : 3. mjesto Mihaela Tutić (mentorica Sanja Janković), kat. 2. razredi: 2. mjesto Martina Krejči i  (mentorica Elena Petrušić); Leonarda  Stranjik – 3. mjesto i kat. 3. razredi: Ema Šepl – 1. mjesto te Ivona Kollert – 2. mjesto (mentorica Romana Žukina).
Gimnazija Daruvar je u ponedjeljak, 12. listopada bila domaćin Županijskog natjecanja iz Biologije, koje se već dugi niz godina održava u našoj školi jer je naša profesorica Biserka Virag dugogodišnja predsjednica stručnog aktiva nastavnika i učitelja naše županije. Natjecanje se održalo prema izmijenjenim uputama koje je dala Agencija za odgoj i obrazovanje, a sve u skladu s epidemiološkom situacijom.
Županijskom natjecanju iz Biologije pristupilo je 4 učenika iz naše škole, 14 iz Gimnazije Bjelovar i 2 iz Srednje škole Augusta Šenoe iz Garešnice. Svi učenici su pisali svoje testove u matičnim školama, gdje su formirana školska povjerenstva zadužena za provedbu. Nakon toga testovi su skenirani i slani elektroničkom poštom našoj školi. Ispravljanje je organizirano tako da su članice povjerenstva za ispravljanje iz naše škole ispravljale testove učenika iz Bjelovara i Garešnice, a članovi istog povjerenstva iz Bjelovara testove naših učenika. Na taj način je zajamčena transparentnost, ali i poštivanje epidemioloških mjera.
U kategoriji 1. razreda učenica Gimnazije Daruvar Majda Vacka zauzela je 2. mjesto i Ema Bušić – 4. mjesto (mentorica Ivana Ančić Antolović). Tablica poretka bit će konačna kad testove pregleda državno povjerenstvo i temeljem toga izradi pozivnu listu za državno natjecanje.