Poveznice na virtualne učionice

Dragi učenici.

Virtualne učionice su napravljene i kao što sam najavila, radit ćemo u okruženju Office 365 za škole, u MS Teamsima. Upute za korištenje možete preuzeti ovdje.

Sučelje i rad u virtualnoj učionici su vrlo jednostavni te sam sigurna da ćete se brzo snaći. Evo glavnih koraka koje trebate danas napraviti:

• Kliknete na poveznicu za svoj razred (na kraju teksta).
  • Pojavi se odabir na koji kliknete – ili preuzmete aplikaciju u sustav Windows ili koristite aplikaciju na webu.
  • Unesete svoje korisničko ime (ime.prezime@skole.hr)
  • Ponovo unesete korisničko ime i lozinku.
  • I…to je to – ušli ste u svoju virtualnu učionicu. 🙂

Osnovno o  virtualnoj učionici (molim vas da pročitate sve):

• tu se nalaze svi učenici, razrednik/ca, svi predmetni profesori koji vam predaju i ja (ravnateljica)
  • na “glavnom zidu”, koji vam se prvi pojavi mogu se dopisivati svi sa svima i tu stavljamo opće obavijesti
  • kanali koje vidite su predmeti – to je mjesto koje zamjenjuje nastavni sat u učionici – unutar njih ćete dobivati upute od predmetnih profesora, postavljati pitanja, komentirati, odgovarati na pitanja i slično. Tu će vam profesori najaviti da su vam poslani nastavni materijali na OneNote i slično.
  • kanal koji se zove SR predstavlja mjesto gdje su vam razrednici danas stavili pozdravnu poruku, na koju trebate odgovoriti, da vidimo jeste li svi uspjeli ući u virtualnu učionicu (i bili danas “u školi”)
  • predmete u kojima ste u kombinaciji s nekim drugim učenicima isto tako ćemo izraditi po timovima (izbornu, fakultativnu, vjeronauk i etiku)
  • ako se želite obratiti nekom profesoru ili meni, ili učeniku posebno imate iznad timova ikonicu “čavrljanje” ili “chat” – to vam je dobro poznato mjesto, pa ga možete korisiti i ovdje.

Za sada su to sve upute, nastavljamo dalje sljedećih dana. Raspored sati za sutra objavit ćemo u sljedećem postu.

Moguće je da ne uspijete s logiranjem od prve, serveri su dosta opterećeni ali očekujemo normalizaciju situacije.

Sretno nam svima!

Poveznice: