4. susret bivših i sadašnjih učenika

Četvrti po redu susreti bivših i sadašnjih učenika Gimnazije Daruvar održani su zadnjega dana siječnja u Gimnaziji Daruvar. Dobra iskustva i pozitivni feed-back prošla tri susreta mnogo su doprinijeli organizatoru da se po četvrti puta upusti u ne mali posao organizacije susreta s četrdesetak sadašnjih studenata ili već zaposlenih mladih ljudi koji su svi prošli kroz srednjoškolsko obrazovanje u Gimnaziji Daruvar.

U klupama svoje nekadašnje škole našlo se 37 mladih ljudi s preko 20 različitih fakulteta u Zagrebu, Osijeku, Varaždinu i Petrinji. Gotovo polovica pozvanih  gostiju još studira pa su oni svoja predstavljanja temeljili na aktualnim  iskustvima na fakultetu i izvan njega, a vrlo su korisna i iskustva koja su prenijeli već zaposleni mladi ljudi.

Bila je to izvrsna prilika za učenike, naročito maturante, čuti iz prve ruke mnogo korisnih informacija o fakultetima, usmjerenjima, izgledima na tržištu rada, dobrim i lošim stranama  pojedinog studija ili zanimanja. Učenici su pozorno pratili njihova izlaganja i postavljali razna pitanja vezana uz svoje interesne sfere.

Nekadašnji gimnazijalci vrlo su se rado odazvali pozivu na ove susrete s velikom zajedničkom željom pomoći mladima u pravilnom odabiru budućeg studija, pa time i zanimanja. „I sami smo bili u toj situaciji stoga ove susreta smatramo izuzetno korisnima i potrebnima. Podijelili smo s njima informacije o fakultetima i o eventualnim budućim zanimanjima, o dobrim stranama, ali i poteškoćama za koje budući student mora znati prilikom odabira fakuleta,“ rekla nam je u razgovoru nakon susreta jedna od sudionica.

Gosti ovih četvrtih po redu susreta bili su (abecednim redom): Valerija Ambrož, Nevio Aradski, Dorotea Biček, Boris Breber, Lukas Buha, Danijel Čolak, Katarina Ditrih, Sanela Ruth Družin, Tomislav Gelešić, Mladen Geng, Tena Farkaš, Petar Hajdinjak, Anita Idžanović, Tomislav Karaula,  Goran Kepčija, Martina Klobučar, Anja Lončar, Hana Lujanac, Vladimir Lukačin, Ena Otković, Matea Pilat,  Danijel Pinkava, Dejan Pofek, Želimir Prhal, Karla Richter, Adriana Selihar, Ivan Fran Slivar, Jan Stranjik, Jakov Stranjik, Marina Šourek, Ines Takač, Tonka Vacka, Sara Varga, Danijela Vuk, Ana Vuković, Ivana Žavcar i Leo Žukina.

Tekst napisala Ksenija Čubrilović, prof.