BRONCA NA DRŽAVNOM U ODBOJCI

U Poreču se od 22. do 24.03. 2023. održalo Državno prvenstvo školskih sportskih društava u odbojci na kojem su nastupile 24 ženske i 24 muške ekipe. Nakon službenog izvlačenja našli smo se u grupi s Imotskim i uvijek neugodnim Varaždinom da bi čim se krenulo igrati uvjerljivo svladali Imotski 25:8, 25:9 te se dobro naigrali s Varaždinom za pobjedu 25:16, 25:22 i plasirali u četvrtfinale gdje nas je dočekao Sisak. Uz malo nervoze na početku uspjeli smo se posložiti i pobjedom 25:20, 25:23 plasirati u polufinale protiv prošlogodišnjeg prvaka države ekipe Osijeka. Drugi dan natjecanja otvorili smo polufinalnom utakmicom i nažalost porazom od ekipe Osijeka, 14:25, 25:22, 15:17 gdje nam je nedostajalo mrvicu sreće da na 15:15 u tie breaku 3. seta pobjeda ode na našu stranu. Uz vidno razočaranje zbog ne prolaska u finale, dečki su ekspresno obnovili snagu i ohladili glave da bi u utakmici za 3. mjesto dominantno i efektivno svladali ekipu Rijeke 25:14, 25:12 i zasluženo osvojili 3. mjesto na Državnom prvenstvu i okitili se brončanom medaljom! Naši heroji ŠŠD-a “ŽDRAL” su: Ivan Brletić, Niko Ambroš, Borna Bogdan, Noa Rukavina, Borna Doljanin, Sven Šilobodec, Dejan Radojević, Luka Brletić, Matija Ružić, Sven Sulik, Atlan Petrinić i Patrik Kos.
Voditelj: Emir Sulik, prof. mentor