Državno natjecanje iz Povijesti

U Osnovnoj školi “Fran Krsto Frankopan” Krk je održano Državno natjecanje iz Povijesti za osnovne i srednje škole. Hodogram natjecanja se odvijao od 11. do 13. travnja 2022. godine. Sudjelovalo je oko 220 učesnika (120 natjecatelja, 80-ak mentora te 20 članova Državnog povjerenstva). Među njima su bili i naši učenici prvih razreda gimnazije, Marko Patek i Dino Plažanin, pratili su ih njihovi mentori i profesori, Zdravko Palavra i Vladimir Ivić, dok je profesorica Valerija Turk-Presečki sudjelovala u radu Državnog povjerenstva. Svi sudionici su bili smješteni u lijepom hotelu Valamar Koralj s pogledom na more. 

Nakon svečanog otvaranja i slabo prospavane noći, zbog učenja, ponavljanja gradiva i natjecateljske napetosti, Marko i Dino su pristupili pisanju testova koje su vrlo dobro riješili i zauzeli 6. (Marko) i 12. mjesto (Dino). Njihovi mentori i škola su jako ponosni na svoje učenike zbog odličnih rezultata, a vrijeme je brzo prošlo u razmjeni povjesničarskih ideja, mladih snaga historiografije, od kojih se neki vide kao budući nastavnici povijesti. Nakon proglašenja pobjednika i odmora u hotelu, učenici i mentori su stigli, umorni, ali zadovoljni u Daruvar.