ERASMUS+ PROJEKT THINK GLOBALLY – ACT LOCALLY (NORVEŠKA) – Day 6 (19. 4. 2024.)

U sklopu Erasmus+ projekta Think globally – act locally 14 učenika i dvoje nastavnika Gimnazije Daruvar oprostilo se jutros od obitelji domaćina i samog Haldena u Norveškoj te su autobusom krenuli prema švedskom Gӧteborgu u 7:55. Nakon 2,5 sata ugodne vožnje došli su u drugi najveći švedski grad. Prošli su kroz botanički vrt Trädgårdsfӧreningen i uputili su se prema Lisebergu, velikom zabavnom parku, koji je nažalost bio zatvoren. Nakon toga prošli su pored Sveučilišta, crkve Vasakyrkan i krenuli prema utvrdi Skansen Kronan, na koju su se neki i popeli i s koje se pruža prekrasan pogled na veći dio grada. Obišli su staru gradsku četvrt Haga (punu malih trgovina, slastičarnica i suvenirnica) te dalje prošetali kamo su htjeli. Većina se sastala u velikom trgovačkom centru Nordstan pored Glavnog kolodvora (željezničkog i autobusnog). U 7:20 autobusom su krenuli prema zračnoj luci Gӧteborg iz koje je let bio planiran u 22:30. U Zagreb su sletjeli na vrijeme i u Daruvar se vratili oko 3:30 20. 4. 2024.