Županijsko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2024.

II. osnovna škola Bjelovar 7. ožujka 2024. god. bila je domaćin Županijskog natjecanja učenika osnovnih  i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2024. koje je održano na studijskom odjelu Narodne knjižnice „Petar Preradović“ Bjelovar.

Zadatak 2 A kategorije (srednje škole) bio je Plakat za modnu marku u digitalnome obliku. 

Prosudbeno povjerenstvo u sastavu: Milan Pavlović, akademski slikar, Vjekoslav Horvat, magistar primarnog obrazovanja i likovne kulture, Sandro Toth, magistar animiranog filma i Ines Kapša, prof. psihologije, ujedno i predsjednica Povjerenstva, odabralo je tri najuspješnija rada iz kategorije srednjih škola.

Učenice Gimnazije Daruvar ostvarile su izvrsne rezultate:

2. mjesto Jana Vulinović Ulovec (2. razred)

6. mjesto Lena Brletić (2. razred)

7. mjesto Klara Tuček (4. razred).

Njihova mentorica je Gordana Grgić, prof. 

Rad naše učenice Jane Vulinović Ulovec kao drugoplasirani predstavljat će našu županiju na Državnome natjecanju.

Čestitamo učenicima i mentorici!