EKSKURZIJA 2. RAZREDA BRATISLAVA – BEČ 29. i 30. TRAVNJA 2024.

U ranim jutarnjim satima 29. travnja 2024. učenici 2. razreda krenuli su u pratnji razrednica Ribane Moulis (2. a), Dragane Jurić (2. b) i Vladimira Ivića (zamjenika razrednice 2. c) na dvodnevnu ekskurziju u Bratislavu i Beč. Prvi dan proveli su u Bratislavi. Posjetili su Bratislavski dvorac i obišli grad pod vodstvom vodiča. Nakon slobodnog vremena smjestili su se u hotel gdje su večerali i proveli ostatak večeri. Drugi dan nakon doručka uputili su se prema Beču. Bus ih je provezao jednom od najpoznatijih ulica i glavnih turističkih atrakcija tzv. Ringstraße – ulicom koja opasava prvi bečki okrug. Šetajući jednom od najpoznatijih trgovačkih ulica Beča, Mariahilfer Straße došli su do najvećeg akvarija u Austriji – Kuće mora (Haus des Meeres), gdje su učenici mogli na 11 katova vidjeti više od 10.000 životinja, uključujući ribe, ptice, majmune i najveću zbirku živih insekata i gmazova. Nakon toga pješke su se uputili do Kuće leptira (Schmetterlinghaus) u kojoj živi više stotina slobodno letećih egzotičnih leptira. Nalazi se u sklopu Hofburga, kompleksa imperijalnih palača u samom centru Beča i službene rezidencije predsjednika Republike Austrije. Obilazeći Hofburg, učenici su mogli vidjeti rezidencije moćnog habsburškoga carstva od kojih je većina pretvorena u muzeje i ostale prostore javne namjene. Nakon kratkog obilaska užeg centra grada i slobodnog vremena posjetili su zabavni park Prater gdje su proveli ostatak vremena do polaska kući. U ranim jutarnjim satima 1. svibnja došli su u Daruvar obogaćeni lijepim uspomenama i brojnim novim saznanjima iz dvije velike i poznate metropole.